Geçmişten Günümüze

Geçmişten Günümüze

Geçmişten Günümüze En Başarılı Erkek Moda Trendleri 

 

Geçmişten Günümüze En Başarılı Erkek Moda Trendleri

 

 

 

Geçmişten Günümüze En Başarılı Erkek Moda Trendleri

Yıllar, popüler olan parçalar ve sezonlar geçse de bazı moda trendleri her zaman için kalıcı olmaya devam ediyor. Renk ve formları değişen bu moda trendleri zamansız ve başarılı bir gardırobun kilit parçaları.

Geçmişten günümüze moda köklü değişikliklere uğramış gibi de görünse detaylı bir gözle baktığımızda çoğu trendin güncellenerek tekrarlandığını görüyoruz. Hızlı tüketim çağında yaşadığımız için erkek modası da bu modernleşmeden ve yenilenmeden oldukça etkileniyor.

 

 

Blazer Ceket

Hem havalı hem formal hem casual hem de şık görünen bir erkek modası trendi düşündüğümüzde yıllardır bu başarıyı göğüslemiş tahtından inmeyen tek bir giyim ürünü var. Blazer ceketler yıllardır form, renk, kesim, boyut değiştirseler de erkek trendinin başrol oyuncusu olmaktan hiç vazgeçmediler. Polo taka t-shirt gibi casual ve sportif parçalarla son derece uyumlu ve şık duran bir blazer ceketiniz varsa ne giyeceğiniz konusunda çok da düşünmenize gerek yok. İster iş günü ister hafta sonu olsun kararsız kaldığınız her an blazer ceketinize güvenebilirsiniz.

 

 

 

post

 

 

Chelsea Botlar

Kot pantolondan takım elbiseye, chino pantolonlardan casual sayılabilecek bütün parçalara kadar uzanan bir kombin çeşitliliğine başarılı bir biçimde uyum sağlayan chelsea yani yan tarafları lastikli bot modeli, yıllardır erkek aksesuar trendlerinin yapı taşlarından. Renk seçimine bağlı olarak çoğu görünümünüze eşlik edebilecek chelsea botlar İngiliz stilini kendi tarzına yakın bulan çoğu centilmen için tam bir kurtarıcı bir parça.

Dik Yakalı Kazak

Erkek modasında bir görünüp bir kaybolan dik yakalı bir diğer deyişle balıkçı yaka kazaklar  bazı sezonlar fazlasıyla göz önünde bazı sezonlar arka planda ama en önemlisi her zaman aramızdalar. Soğuk havalarda takım elbiselerin, kadife ceket modellerinin, blazer ceketlerin, mevsimlik montların ekürisi olan dik yakalı kazak modelleri son senelerde gömleklerin de içerisine girdi. Daha cesur ve modern bir görünümün peşindeyseniz dik yaka kazak ve gömlek kombini bu sezonun en başarılı görünümlerinde sık sık karşınıza çıkacak.

 

 

post

 

Kaban

Soğuk havalar ve şık olmak ikilisini bir aaya getiren bir parça düşünün desek akıllara ilk gelecek olan şey zamansız bir giyim ürünü olan kabanlardır İster çift düğmeli olsun ister rahip yakalı tarzınızı tamamlayan, içerisinde rahat hissettiğiniz bir kabanınız varsa dışarı çıkarken ne giyeceğiniz konusunu çok da dert etmenize gerek yok. Trendler değişse de temelde aynı kalan kabanlar gardıropların en büyük yatırım parçaları. Daha önceki yıllarda yalnızca daha ciddi kıyafetleri tamamlayan kabanlar artık sneaker kombinlerinin bile baş tacı.

Kot Gömlek

Denim kumaş özellikle altın çağını yaşadığı 70’lerden sonra gündelik hayatımızın baş Köşesinde yerini aldı. Rahatlığı ve işlevselliği ile çoğu günün kurtarıcı parçası olan jean parçalar casual giyimin en başarılı oyuncularından biri oldu. Kot yani denim gömlek de gardırobumuza eklediğimiz ilk günden beri elimizin sıkça gittiği moda trendlerinden.

 

 

post

 

 

 

Ekose Deseni

Söz konusu erkek modası ve desen olduğunda akıllara ilk gelen tek bir örnek var: Ekose deseni. En çok takım elbise, gömlek ve ceketlere yakışan bu zamansız desen trendini son yıllarda ekose desenli pantolon modellerinde de sıkça görür olduk. Önceki yıllarda daha geniş paça modellerin revaçta olduğu pantolon seçimlerinde artık ekose desenli dar paça pantolon ve dar kesim pantolon modellerinin sözü geçiyor. Pantolon seçimi parken kesimini de göz önünde bulundurmanız oldukça önemli. Ayrıca fazlasıyla hareketli bir görünüm sunan ekose, daha sakin ve sade parçalarla bir arada kullanıldığında çok şık bir görünüm sağlıyor.

Basic Beyaz T-shirt

Başarıyı bazen çok da komplike olan şeylerde aramamak gerekir. Basit ve sade olan şeylerin o bilindik güvenilirliği her zaman çalışan bir formüldür. Kararsız bir günün sabahı hırkaların, ceketlerin içine giymek için elinizin gittiği ilk parça hangisidir? Elbette basic beyaz t-shirt. Rahat giyimin benimsendiği ilk günden beri var olan ve popülaritesini asla yitirmeyen basic beyaz t-shirt, yıllardır gardıroplarımızın en joker parçası olarak varlığını başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.

Başarıyı üstünüzde taşımak için bu parçalara yatırım yapmayı unutmayın!

 

 

 

Etiketler: Moda, Tasarım
Haziran 23, 2020
Listeye dön